| | | | |

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir, Leyla Lydia Tuğutlu serveti 2024, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Leyla Lydia Tuğutlu fotoğraflar
Leyla Lydia Tuğutlu
Gerçek adLeyla Lydia Tuğutlu
Doğum tarihi29 Ekim 1989
CinsiyetDişi
yaş34 yıl (2024)
DinIslam
Doğum YeriBerlin, Germany
ulusal olarakTürkçe-Almanca
Medeni halEvli
MeslekAktris, Şarkıcı, Modeli

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu, güzel bir Türk-Alman oyuncu, şarkıcı, model ve Miss Turkey unvanı sahibidir. 29 Ekim 1989’da Almanya’nın Berlin kentinde doğdu. 2024 yılında şu anda 34 yaşındadır. Kariyerine model olarak başlamış ve Miss Turkey ödülünü kazanmıştır. 2008’deki başlık.

İlk kez 2008 yılında yayınlanan ES-ES dizisi ile oyunculuk yolculuğuna başladı. Daha sonra birçok dizi ve filmde rol aldı. Leyla Lydia tugutlu, İçimdeki Ses (2015), Delibal (2015), Tatlı İntikam (2016) ve Kizim (2018) filmleriyle tanınıyor.

Leyla Lydia tuğutlu’nun sosyal medyada iyi bir hayran kitlesi var. Instagram’da 2,8 milyon takipçisi var ve Instagram’ını haftalık olarak güncelleyerek izleyicileriyle etkileşime giriyor. Facebook’ta da 300 bin takipçisi var. Bu nedenle sosyal medya hesabında düzenli olarak günlük hayatına dair pozlar veriyor.

Leyla Lydia Tuğutlu Kariyeri?

Leyla Lydia Tuğutlu, ilk öğrenimi sırasında Türk Konservatuvarı’nda keman ve müzik eğitimi aldı. Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra modellik kariyerine başladı. Farklı model ajanslarıyla çalıştı. 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve En İyi Gelecek Vaat Eden Model seçilmiştir. 2006 yılında Çin’de düzenlenen Miss Tourism Queen ödülüne de layık görüldü. Son olarak 2008 yılında Miss Turkey ödülünü kazandı. 2008 yılında Johannesburg’da düzenlenen Miss World yarışmasına da katıldı.

Leyla Lydia Tuğutlu, kariyerine 2008 yılında İrem’in yanı sıra Ahmet Rifat Sungar, Erdal Beşikçioğlu ve Berk Hakman’ın başrolünü oynadığı ES-ES dizisinde başlamıştır. Bahadır İnce bu televizyon dizisinin yönetmenidir. 2010 yılında Kırlı Beyaz dizisinde Melis karakterini canlandırdı.

Daha sonra birçok televizyon dizisinde en iyi dizisi haline gelen Tatlı İntikam’da Furkan Andiç‘le birlikte Pelin Soylun başrolünde oynadı. Kanal D’de yayınlanan bu dizi, yönetmenliğini Barış Erçetin’in üstlendiği romantik, komedi-drama dizisidir. 2017 yılında Kerem Bürsin‘le birlikte Buşehir Arkandan Gelecek dizisinde rol aldı. En son 2021 yılında Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Barış Arduç’la birlikte Elçin Hatun karakterini canlandırdı.

Leyla Lydia Tuğutlu, 2013 yılında Aslı karakterini canlandırdığı Günce filmiyle sinemaya adım attı. 2014 yılında İçimdeki Ses dizisinde Ayşıl karakterini canlandırdı. 2015 yılında Çağatay Ulusoy‘la birlikte rol aldığı Delibal adlı filmde Füsun karakterini canlandırdı. Ali Bilgin’in yönettiği bu film izleyiciler arasında popülerlik kazandı.

Leyla Lydia Tuğutlu TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

 • “ES-ES”  (2008 – 2009) – TV dizisi
 • “Kirli Beyaz”  (2010 – 2012) – TV dizisi
 • “Karadayı”  (2012 – 2015) – TV dizisi
 • “Günce”  (2013) – Film
 • “çimdeki Ses”  (2014) – Film
 • “Delibal”  (2015) – Film 
 • “Kiralık Aşk”  (2015 – 2016) – TV dizisi
 • “Tatlı İntikam”  (2016) – TV dizisi
 • “Bu Şehir Arkandan Gelecek”  ( 2017) – TV dizisi
 •  “Kızım”  (2018 – 2019) – TV dizisi
 • “Dışarda 2, Cebimdeki Yabancı”  ( 2019) – Film
 •  “Uyanış: Büyük Selçuklu”  ( 2020 – 2021) – TV dizisi

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 fit 7 inç (1,75 m)
Kilosu54 kg (119 lb)
saç rengiKahverengi
göz rengiKahverengi
bel ölçüsü28 İnç
vücut tipiince
Ayakkabı numarasıYakında güncellenecek

Leyla Lydia Tuğutlu fotoğraflar

Leyla Lydia Tuğutlu Biyografisi Video

Leyla Lydia Tuğutlu Eğitim

Leyla Lydia Tuğutlu, ilk ve orta öğrenimini memleketi Berlin, Almanya’da tamamladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra müzik ve keman öğrenmeye ilgi duydu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi‘nde Alman dili ve edebiyatı okuyor. Anadolu Lisesi‘nden mezun oldu

Leyla Lydia Tuğutlu Ailesi

Leyla Lydia Tuğutlu Annesi Almanya’dan, babasının adı Harun Tuğutlu, Türkiye’den. 2022 yılında Türk oyuncu, model, televizyoncu ve girişimci Ceyhun Ergin ile evlendi. Çiftin 2023 yılında bir çocuğu var.

Leyla Lydia Tuğutlu kocasıyla fotoğraf

Leyla Lydia Tuğutlu kocasıyla fotoğrafLeyla Lydia Tuğutlu kocasıyla fotoğrafLeyla Lydia Tuğutlu çocuk fotoğrafıyla

Leyla Lydia Tuğutlu serveti 2024

Leyla Lydia Tuğutlu, ısrarcı bir Türk-Alman oyuncuydu. Çok güzel ve yetenekli bir oyuncu ve şarkıcıydı. Kariyerine 14 yaşında model olarak başladı ve 2008 yılında Miss Turkey unvanını temsil etti. Bosch & Veet gibi birçok dizi, film ve birçok reklam filminde rol aldı.

Net serveti, çoğunlukla oyunculuktan elde edilen gelirden olmak üzere 3 ila 4 milyon dolar civarındaydı. Sosyal medya hesaplarından da büyük bir takipçi kitlesi edindi. Bu sabit bir rakam değil, net serveti zaman zaman artıyor.

Özet

Leyla Lydia Tuğutlu, Türk-Alman oyuncu, model ve şarkıcıdır. 29 Ekim 1989’da Almanya’da doğan Tuğutlu, Miss Turkey unvanını kazanarak kariyerine başladı. ES-ES dizisiyle oyunculukta adını duyurdu ve Tatlı İntikam gibi popüler dizilerde rol aldı. Sinema dünyasında da yer aldı ve Delibal gibi önemli filmlerde rol aldı. Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunuyor. 2024’te kariyeriyle elde ettiği gelir ve sosyal medya etkileşimiyle toplam net değeri 3 ila 4 milyon dolar arasında değişmektedir.

Leyla Lydia Tuğutlu Facebook, Insta & Twitter Hesapları

300k takipçi

2.8M takipçi

2K takipçi

sıkça Sorulan Sorular

Leyla Lydia Tuğutlu, İstanbul doğumlu Türk aktris. 4 Nisan 1990’da doğmuştur.

Leyla Lydia Tuğutlu, 1.75 m boyunda, 54 kg ağırlığında, kahverengi saçlı ve gözlüdür.

Leyla Lydia Tuğutlu, İstanbul Üniversitesi’nde Alman dili ve edebiyatı okumuştur.

Leyla Lydia Tuğutlu, Miss Turkey unvanını kazanması ve birçok popüler dizi ve filmde rol almasıyla tanınır.

Leyla Lydia Tuğutlu, bekar.

Leyla Lydia Tuğutlu’nun net serveti yaklaşık olarak 3 ila 4 milyon dolar arasında değişmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir