| |

Tarkan Tevetoğlu kimdir? Tarkan Tevetoğlu serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Tarkan Tevetoğlu fotoğraflar
Tarkan Tevetoğlu
Gerçek adTarkan Tevetoğlu
Doğum tarihi17 Ekim 1972
CinsiyetErkek
yaş51 yıl (2024)
DinIslam
Doğum YeriAlzey, Germany
ulusal olarakTurkish
Medeni halEvli
MeslekŞarkıcı

Tarkan Tevetoğlu kimdir?

Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972’de Batı Almanya’nın Rhineland-Palatinate eyaletinin Alzey şehrinde doğan başarılı bir Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. 14 yaşındayken ailesi Türkiye’ye taşındı. 2024 yılında 51 yaşındaydı. Küçük yaşlarda müzikle ilgilendi ve 1992 yılında “Kıl Oldum” adlı ilk albümünü çıkardı. Türkiye ve dünya çapında tanıdığı bir pop müzikle üne kavuştu.

Tarkan’ın babasının adı Ali Tevetoğlu‘dur. Tarkan, yüksek öğrenimini Baruch Koleji’nde tamamladı. 2016 yılında Pınar Dilek ile evlendi. Çiftin bir çocuğu var. Kariyerinde hem ülkesinde hem de uluslararası alanda birçok ödül kazandı.

Tarkan Tevetoğlu Kariyeri?

Tarkan Tevetoğlu kariyerine Aralık 1992’de ilk müzik albümü Yet Sensiz‘le başladı. Profesyonel kariyerine başlamadan önce üniversite hayatında da birçok konserde yer aldı. Çocukluğunda Scince müzikle ilgilendi. Hayatında çok zorlu bir mücadele verdi ve artık Türkiye’nin 1 numaralı yıldızı, dünya çapında bir ünlü haline geldi.

Tarkan Tevetoğlu, 1993 yılında üç şarkılık bir albüm daha yazıp besteledi ve çıkış single’ı olarak “Kıl Oldum”u seçti. Bu yıl 700.000 kopya sattı. 1994 yılında Türkiye’nin ünlü kanalı ATV’de canlı yayın yaptı. 1997 yılında “Hitt Müzik” adını verdiği kendi müzik şirketini kurmaya karar verdi ve hem söz yazarı hem de besteci olarak çalıştı. Aynı yıl üçüncü müzik albümü “Ölürüm Sana“yı çıkardı ve bu albüm 3,5 milyon kopya sattı. “Şımarık” Türkiye’de ve birçok ülkede hit olurken, Tarkan da bu şarkıyla dünya çapında üne kavuştu.

1998 yılında Universal Music Group ile sözleşme imzalayan Tarkan, dördüncü albümü “Tarkan”ı üretti ve Fransa, Arjantin, Rusya gibi birçok ülkede satışa çıktı ve uluslararası alanda bir buçuk milyon albüm sattı. Dünya Müzik Ödüllerinde en çok satan Türk sanatçı ödülünü aldığı yer.

Çeşitli ülkelerde büyük ilgi gören Şımarık adlı şarkısı birçok sanatçı tarafından sadeleştirilmiş ve Hint endüstrisi de onun Şımarık, Dudu & Kuzu Kuzu gibi hit şarkılarını kullanmıştır. Daha sonra aşağıda görebileceğiniz birçok albüm çıkardı.

Tarkan Tevetoğlu Müzik Albümler

 • ” Yine Sensiz ”  (1992)   
 • ” Aacayipsin  ”  (1994)                                              
 • ” Ölürüm Sana ”  (1997)                                          
 • ” Tarkan  ”  (1998)                                                     
 • ” Karma ”  (2001)                                                      
 • ” Come Closer ”  (2006)                                           
 • ” Metamorfoz ”  (2007)                                           
 • ” Adımı Kalbine Yaz ”  (2010)                                                
 • ” Ahde Vefa ”  (2016)                                               
 • ” 10″  (2017)                                             
 • “Geççek”  Şarkı (2022)  

Tarkan Tevetoğlu fotoğraflar

Tarkan Tevetoğlu Biyografisi Video

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 ft 8 inç (1,73 m)
Kilosu70 kg (154 lb)
saç rengiSiyah
göz rengiYeşil
bel ölçüsü32 İnç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıYakında güncellenecek

Tarkan Tevetoğlu Eğitim

Tarkan Tevetoğlu, Almanya’nın Alzey şehrinde doğdu ve ilk eğitimini Karamürsel İleri Müzik Derneği’nde Türk Sanatı ve Müziği derslerinde aldı. Ailesi bundan sonra ne zaman Türkiye’ye taşınacak, Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik dersleri aldı.

Lise eğitimi sırasında çeşitli mekanlarda sahne aldı. Liseyi tamamladıktan sonra. Almanya’da yüksek öğrenim görmek istiyor. Ama bu arada İstanbul Plak’ın sahibi Mehmet Söğütoğlu ile ilk albümüm için sözleşme imzalıyordu. Daha sonra Tarkan, Baruch College‘da tamamlayacağı yüksek öğrenim için Türkiye’den New York’a taşınır.

Tarkan Tevetoğlu Ailesi

Tarkan Tevetoğlu Ailesi, Batı Almanya’nın Rhineland-Pfalz eyaletindeki Alzey’de yaşıyor. Daha sonra ailesi Türkiye’ye taşındı. Tarkan’ın babasının adı Ali Tevetoğlu, annesinin adı Neşe Tevetoğlu‘dur. Tarkan’ın anne ve babasının 6 çocuğu var. Babasının vefatından sonra annesi, mesleği mimar olan Seyhun Kahraman ile evlendi. Tarkan’ın Hakan ve kız kardeşi Handan adında bir erkek kardeşi ve Nuray, Gülay ve Adnan adında üç üvey kardeşi vardır.

Tarkan, 29 Nisan 2016’da Pınar Dilek ile evlendi. Çift, 2011 yılında Almanya’da bir konserde tanıştı. Tarkan, Pınar Dilek ile evlenmeden önce Bilge Öztürk adında bir avukatla 7 yıl birlikteydi. Ancak Tarkan, 2008 yılında ilişkisini sonlandırdı ve 2016 yılında Pınar Dilek ile evlendi. Çiftin ilk çocukları Liya adında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Tarkan Tevetoğlu serveti 2024

Tarkan Tevetoğlu Türkiye’de büyüdü. HITT Music & Production olarak da bilinen HITT Production adında bir müzik şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Tarkan ‘Popun Prensi’ unvanını kazandı. Ayrıca 30 milyon albüm sattı. Tarkan Tevetoğlu’nun net serveti 20 ila 22 milyon dolar civarında. Çoğunlukla müzik endüstrisinden erken geliyor. Müziği kendi plak şirketinde üretiliyor. Çok başarılı bir Türk şarkıcı ve söz yazarıdır.

Özet

Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972’de Almanya’da doğdu. Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olarak tanınır. Müzik kariyerine 1992’de başlayan Tarkan, “Kıl Oldum” gibi hit şarkılarla Türkiye ve uluslararası alanda büyük başarı elde etti. Albümleri ve şarkıları milyonlarca kopya sattı. Evli ve bir çocuk babasıdır. Müzik endüstrisinde HITT Production adında kendi şirketi bulunmaktadır. Serveti 20-22 milyon dolar arasında tahmin edilmektedir. Tarkan, Türk müziğinin popun prensi olarak bilinir ve müzik kariyerinde büyük bir etki bırakmıştır.

Tarkan Tevetoğlu Facebook, Insta & Twitter Hesapları

1.7M takipçi

6.4M takipçi

37.9K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Baruch College

Tarkan Tevetoğlu’ din olarak İslam’ı takip ediyor.

GZT’de Hayat Kategorisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak.

Tarkan Tevetoğlu Almanya Alzey’den türkiye’nin 1 numaralı şarkıcısıydı.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir