| | |

Neslihan Atagül  kimdir, Neslihan Atagül serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Neslihan Atagül fotoğraflar
Neslihan Atagül Dogulu
Gerçek adNeslihan Atagül Dogulu
Doğum tarihi20 Ağustos 1992
CinsiyetDişi
yaş31 yıl (2024)
DinIslam
Doğum Yeriİstanbul, Turkey
ulusal olarakTurkish
Medeni halEvli
MeslekOyuncu

Neslihan Atagül kimdir?

Neslihan Atagül, 20 Ağustos 1992 İstanbul doğumlu Türk oyuncu ve modeldir. Şu anda 31 yaşındadır. Yeditepe Üniversitesi’nden mezun oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 13 yaşındayken 2005 yılında Yaprak Dökümü dizisinde Deniz Başsoy’un yardımcı rolüyle başlamıştır. 2016 yılında Türk oyuncu Kadir Doğulu ile evlendi.

Neslihan Atagül Kariyeri?

Neslihan Atagül, 8 yaşındayken oyuncu olmaya karar verdi. 2005 yılında 13 yaşındayken Neşe Erberk’in sahibi olduğu Erberk Ajans’a üye oldu ve televizyon reklamlarında rol aldı. 2005 yılı sonunda Yaprak Dökümü dizisinde Deniz Başsoy’un yardımcı rolünde yer aldı. Bu dizide Fahriye Evcen Özçivit, Halil Ergün ve Güven Hokna ile çalıştı.

2011 yılında Kalpim Seni Seçti dizisinde Melis karakterini canlandırdı. Aynı yıl Mehmet Aslantuğ ve Özge Özberk‘le birlikte rol aldığı Canim Baba dizisinde Pınar karakterini canlandırdı. Bu dizinin yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt üstleniyor. 2015-2017 yılları arasında Kara Sevda dizisinde Nihan Sezin ve ünlü Türk oyuncu Burak Özçivit‘le birlikte oynadığı başrollerle tanındı. Yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı bu dizi birçok ödül kazandı. Neslihan Atagül ayrıca Yılın Televizyon Kadın Oyuncusu, En İyi Dram Kadın Oyuncu ve En İyi Televizyon Kadın Oyuncusu kategorilerinde de 3 ödül kazandı.

2018 yılında Dip dizisinde Zeynep Uysal, Eda ŞahinBurak ve Efe Meyilli ile birlikte çalıştı. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün‘ün yanı sıra Sefirin Kızı dizisi de 2019-2021 yılının en iyi yabancı dizileri ödülüne layık görüldü. Bu dizinin yönetmenliğini Emre Kabakusak üstleniyor.

Neslihan Atagül oyunculuk kariyerine 2006 yılında henüz 14 yaşındayken İlk Aşk filminde Genç Bahar rolüyle başladı. 2011 yılında Barış Hacıhan’la birlikte Araf filminde Zehra karakterini canlandırdı. Bu film insanlar arasında çok popüler ve bu film sayesinde büyük bir hayran kitlesi kazandı. Filmin yönetmenliğini Yeşim Ustaoğlu üstleniyor. Bu filmle En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Performans ve Genç Kadın Oyuncu ödülleri dahil 6 ödül aldı.

Neslihan Atagül  TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

 • “İlk Aşk”  (2006) – Film
 • “Yaprak Dökümü”  (2006 – 2010) – TV dizisi
 • “Araf”  (2011) – Film
 • “Kalbim Seni Seçti, Canım Babam”  (2011) – TV dizisi
 • “Hayat Devam Ediyor”  (2011 – 2012) – TV dizisi
 • “Fatih Harbiye”  (2013 -2014) – TV dizisi
 • “Kara Sevda”  (2015 – 2017) – TV dizisi
 • “Senden Bana Kalan”  (2015) – Film
 • “Dip”  (2018) – TV dizisi
 • “Sefirin Kızı”  (2019 -2021) – TV dizisi
 • “Gecenin Ucunda”  (2022 – 2023) – TV dizisi
 • “Ah Belinda”  (2023) – Film

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 fit 6 inç (1,68 m)
Kilosu54 kg (119 lb)
saç rengiAçık kahverengi
göz rengiYeşil
bel ölçüsü26 İnç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıYakında Güncellenecek

Neslihan Atagül fotoğraflar

Neslihan Atagül Biyografisi Video

Neslihan Atagül Eğitim

Neslihan Atagül, eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra orta öğrenimini İstanbul lisesinde tamamlayan bir çocuk oyuncudur. Eğitimi sırasında oyunculuk ve modellik yapmaya başladı. Üniversite hayatında da tiyatro oyunları sergiliyor. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdi.

Neslihan Atagül Ailesi

Neslihan Atagül’ün baba adı Yaşar Şener Atagül olup şoför olup Çerkes kökenlidir. Annesi ev hanımıdır ve Belarus kökenlidir. İlkay Atagül İleri Han’ın kardeşidir.

Neslihan Atagül, 2013 yılında Fatih Harbiye dizisinin başrol oyuncusu Kadir Doğulu ile birlikte oldu. Çift, 2015 yılının Kasım ayında nişanlandı ve 2016 yılında evlendi.

Neslihan Atagül'nın Anne-Baba fotoğrafı

Neslihan Atagül serveti 2024

Çocuk oyuncu olan Neslihan Atagül, oyunculuğa çok küçük yaşlarda başlamıştır. Erberk Ajans’a kaydolduktan sonra televizyon reklamlarında çalışmaya başladı. Birçok dizi ve filmde rol aldı. Sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine sahip olduğu için oyunculuk yeteneği ve güzelliğiyle insanları büyüledi.

 Instagram’da 14,2 milyon takipçisi vardı; bu sayının Facebook ve Twitter’da da 3,7 milyon takipçisi var. Yani Neslihan Atagül’ün net serveti 9 ila 12 milyon dolar civarında ve zaman geçtikçe artıyor. En büyük gelir kaynağı dizilerde, reklamlarda ve sosyal medya hesaplarında oyunculuktur.

Özet

Neslihan Atagül, Türk oyuncu ve modeldir. 20 Ağustos 1992’de İstanbul’da doğdu. Kariyerine 2005’te “Yaprak Dökümü” dizisinde başladı ve birçok başarılı projede yer aldı. En bilinen rolü “Kara Sevda” dizisindeki performansıyla tanındı. 2016’da oyuncu Kadir Doğulu ile evlendi. Eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine sahip ve profesyonel kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Neslihan Atagül, Türkiye’nin en tanınmış ve başarılı oyuncularından biri olarak kabul edilir.

Neslihan Atagül  Facebook, Insta & Twitter Hesapları

3.7M takipçi

14.2M takipçi

216K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Neslihan Atagül 8 dil biliyor.

Neslihan Atagül, 2016 yılında Türk oyuncu Kadir Doğulu ile evlendi.             

Arapçada verimli bir hediye anlamına gelir

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir