| | |

Melisa Döngel kimdir, Melisa Döngel serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Melisa Döngel fotoğraflar
Melisa Döngel
Gerçek adMelisa Döngel
Doğum tarihi18 Eylül 1999
CinsiyetDişi
yaş24 yıl (2024)
DinIslam
Doğum Yeriİstanbul, Turkey
ulusal olarakTurkish
Medeni halBekar
MeslekOyuncu, Model

Melisa Döngel kimdir?

Melisa Döngel, 18 Eylül 1999 İstanbul doğumlu Türk oyuncu ve modeldir. Melisa kelimesi Yunanca kökenlidir. şu anda 24 yaşında ve çok ünlü bir Türk aktör ve modeldi. Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden mezun oldu.

2024 yılında birçok dizi ve filmde rol aldı. 2020 yılında Sen Çal Kapımı dizisindeki Ceren Başar rolüyle, 2021 yılında ise Aşk Mantık İntikam dizisindeki Çağla Yılmaz rolüyle tanındı. 2011 yılında Miss Turkey unvanını kazanan oyuncu olarak biliniyor.

Melisa Döngel Kariyeri?

Melisa Döngel modellik kariyerine çok genç yaşta başlıyor. Öğrenimi sırasında birçok moda endüstrisinde modellik yapmaya ve sahne almaya başladı. 2011 yılında henüz 12 yaşındayken Miss Turkey unvanını kazandı. Aynı zamanda Miss Turkey unvanının en genç sahibidir.

2016 yılında 17 yaşındayken Nil karakterini canlandırdığı “Arka Sokaklar” dizisiyle televizyon dizisine başlamıştır. Aynı yıl Hangimiz Sevmedik dizisinde Sevtap’ı canlandırdı. 2017 yılında Elif dizisinde Süreyya karakterini canlandırdı. Bu dizinin yönetmenleri Betül Durmuş ve Betül Sevim’dir. Isabella Damla dizisinin yıldızı GüvenSelin Sezgin, Hasan Ballıktaş’la çalıştı.

Melisa Döngel birçok dizide rol almış ve oyunculuk yeteneğini ortaya koymuştur ancak ünlü ve en çok bilinen dizilerden bazıları arasında Ceren Başar rolünde Sen Çal Kapımı ve diğer oyuncular Hande Erçel ve Kerem Bürsin ile birlikte çalışması yer almaktadır. Dizinin yönetmenliğini Altan Dönmez ve Ender Mıhlar üstleniyor.

2021 yılında Çağla Yılmaz’ın başrolünü oynadığı Aşk Mantık İntikam dizisinde rol aldı ve diğer oyuncular Burcu Özberk ve İlhan Sen ile çalıştı. Bu dizinin yönetmenliğini Murat Öztürk ve Koray Kerimoğlu üstlendi. Dizi, bu dizide rol alan Melisa Dongle gibi kişiler ve kişiler arasında oldukça popülerdir. Halen 2024 yılında Ayça Bingöl, Ceren Moray ve Cansu Tosun ile birlikte Kirli Sepeti dizisinde Aylin karakterini canlandırmıştır.

Sinemaya ilk çıkışını Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy’la birlikte Ceren’i canlandırdığı Dünyayla Benim Aramda adlı web dizisiyle yaptı. 2023 yılında Prestij Meselesi filminde Ayşen karakterini canlandırdı. Bu film halk arasında da popüler olmuş ve bu film sayesinde büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır. Halen 2024 yılında Cem Karaca’nın Gözyasları filminde Emel Sayın karakterini canlandırmıştır.

Melisa Döngel TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

 • “Arka Sokaklar, Arka Sokaklar”  (2016) – TV dizisi
 • “Elif”  (2017 – 2018) – TV dizisi
 • “Bizim Hikaye”  (2018 – 2019) – TV dizisi
 • “Aşk Ağlatır”  (2019) – TV dizisi
 • “Sen Çal Kapımı”  (2020 – 2021) – TV dizisi
 • “Sadakatsiz”  (2021) – TV dizisi
 • “Aşk Mantık İntikam”  ( 2021 – 2022) – TV dizisi
 • “Kusursuz Kiracı”  (2022) – TV dizisi
 • “Dünyayla Benim Aramda”  (2022) – Web series
 • “Barbaros Hayreddin: Sultanın Ferman”  (2022 – 2023) – TV dizisi
 • “Kirli Sepeti”  ( 2023 – present) – TV dizisi
 • “Prestij Meselesi, Aşk Taktikleri 2”  (2023) – Film
 • “Cem Karaca’nın Gözyaşları”  (2024) – Film

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 fit 9 inç (1,76 m)
Kilosu54 kg (119 lb)
saç rengiSarışın
göz rengiMavi
bel ölçüsü24 İnç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıYakında Güncellenecek

Melisa Döngel fotoğraflar

Melisa Döngel Biyografisi Video

Melisa Döngel Eğitim

Melisa Döngel okulunu memleketinde tamamlıyordu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra iç mimarlığa yönelip meslek okuluna gitmeye karar verdi. Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden oyunculuk dersi aldı ve mezuniyetini atladı.

Melisa Döngel Ailesi

Melisa Döngel, 18 Eylül 1999’da İstanbul’da doğdu. Artık 24 yaşındaydı. Kendisi Hollanda vatandaşıdır. Ailesi Hatay’ın çok kültürlü kadim kenti İskenderun’luydu. Babası Türkiye’den, annesi ise Rusya’dandır. Birlikte yaşadığı küçük bir kız kardeşi var.

Melisa Döngel’in babası 15 yaşındayken cinsel istismara uğradı ve bu gerçeği kamuoyuna anlatınca şok oldu. Annesi buna inanmadı. Babasını cezaevine gönderdi ve babası halen cezaevinde. Bu adımın ardından Türkiye’nin her yerinden büyük destek gördü ve hayranları da ona sosyal medyada destek verdi.

Melisa Döngel, 21 yaşındaki işadamı Deniz Şahin ile birliktelik yaşıyor. Deniz Şahin restoran sahibi ve 2024 yılında 35 yaşında olacak. Şu anda 24 yaşında ve muhtemelen bekar.

saadet aksoy aile fotoğrafları

Melisa Döngel serveti 2024

Melisa Döngel, oyunculuk kariyerine 2016 yılında Arka Sokakla dizisiyle başlayan ve daha sonra birçok dizi, film ve web dizisinde rol alan en genç Türk oyuncu ve modeldir. 11 dizi, 3 film ve 1 internet dizisinde rol aldı.

Net serveti 2 ila 4 milyon dolar arasında olan oyuncu, gelirini çoğunlukla dizi, film, televizyon reklamları ve sosyal medyadaki oyunculuklardan elde ediyor. Çok genç yaşta büyük bir hayran kitlesine sahip. Instagram’da 4,1 milyon takipçisi var.

Özet

Melisa Döngel, 18 Eylül 1999’da İstanbul’da doğan genç bir Türk oyuncu ve modeldir. Oyunculuk kariyerine Arka Sokaklar dizisiyle başlayan Döngel, Sen Çal Kapımı ve Aşk Mantık İntikam gibi popüler dizilerde rol aldı. Ayrıca birkaç film ve web dizisinde de yer aldı. Yaklaşık 2 ila 4 milyon dolarlık bir servete sahip olan Döngel, gelirini dizi, film, reklamlar ve sosyal medya üzerinden elde ediyor. 24 yaşındaki Döngel’in 4.1 milyon Instagram takipçisi bulunuyor.

Melisa Döngel Facebook, Insta & Twitter Hesapları

8.7k takipçi

4.1M takipçi

2.5K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Melisa Döngel İstanbul Türkiye’de doğdu ve ulusal olarak Türk’tü.

Melisa Dongel 5 fit 9 inç ve 1.76 m boyundadır.

Melisa Dongel 54 kg ve 119 lb ağırlığındaydı.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir