| | |

Hazal kaya kimdir? Hazal kaya nereli?, yas, Boyu, Kilosu,Dizileri, filmer, Aile, fotoğrafları, Eğitim

Screenshot 2023 06 20 184113
Haya Kaya
Gerçek adLeyla Hazal Kaya
Doğum tarihi1 Ekim 1990
CinsiyetDişi
yaş33 yıl (2024)
Dinİslâm
Doğum YeriKonya, Türkiye
ulusal olarakTürkiye
Medeni halEvli
MeslekAktris

Hazal kaya kimdir?

Hazal Kaya, popüler dizi ve filmlerdeki rolleriyle tanınan bir Türk aktris. 1 Ekim 1990 İstanbul doğumlu oyuncu Adını Feriha Koydum dizisinde canlandırdığı Feriha Yılmaz rolüyle uluslararası üne kavuşmuştur. Performansı büyük beğeni topladı ve çok sayıda ödül aldı.

Hazal Kaya, “Aşk-ı Memnu” ve “Maral: En Güzel Hikayem” gibi diğer başarılı dizilerde de rol aldı. 2013 yılında Çalıkuşu adlı filmde rol aldı. Kaya, oyunculuk kariyerinin yanı sıra hayırsever faaliyetlerde bulunmakta ve çeşitli hayır kurumlarına destek vermektedir.

Hazal Kaya, çok yönlü oyunculuk yeteneği ve ekrandaki doğal varlığıyla Türkiye’nin en popüler ve etkili aktrislerinden biri haline geldi ve hem yerel hem de uluslararası izleyicileri büyüledi.

Hazal Kaya’nın Kariyeri

Hazal Kaya, televizyon ve sinema alanındaki çalışmalarıyla tanınan bir Türk aktris. Adını Feriha Koydum dizisindeki rolüyle uluslararası tanınırlık kazandı. Hazal, “Sıla” ve “Aşk-ı Memnu” (Yasak Aşk) gibi başarılı TV dizilerinde yer alarak Türkiye’nin önde gelen aktrislerinden biri olarak kendini kanıtlamaya devam etti.

Ay Büyürken Uyuyamam ve Çalgı Çengi gibi filmlerde de rol almıştır. Hazal Kaya, çok yönlülüğü ve farklı karakterleri canlandırma yeteneğiyle tanınır. Performansları eleştirel beğeni topladı ve çok sayıda ödül kazandı. Türkiye’de ve uluslararası alanda hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Hazal, eğlence sektörünün sevilen isimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Hazal Kaya Dramalar, Filmler ve Web dizileri

Drama dizisiFilmlerWeb Dizisi:
Genco (2007)Güneşi Gördüm (2009)Fi (2017-2018)
Yaprak Dökümü (2006-2010)Aşk Sana Benzer (2015)İçerde: Behind Bars (2020)
Aşk-ı Memnu (2008-2010)İstanbul Kırmızısı (2017)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2010)
Adını Feriha Koydum (2011-2012)
Son Yaz – Balkanlar 1912 (2012)
Maral: En Güzel Hikayem (2015-2016)
Bizim Hikaye (2017-2019)
Sıfır Bir (2018-2019)
Menajerimi Ara (2020-present)

Hazal kaya fotoğrafları

Hazal kaya hayranları

hazel kaya Biyografisi Video

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 Feet 2 İnç (1,58 m)
Kilosu52 kg (114 lb)
saç rengi52 kg (114 lb)
göz rengiKoyu kahverengi
bel ölçüsüyirmi beş
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarası8.5

Hazal kaya eğitim

Hazal Kaya, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de tamamladı. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.

hazal kaya Aile

Destekleyici ve sevgi dolu bir aileden geliyor. Babası Servet Kaya, annesi Ayşegül Kaya, Hüma Kaya adında bir kız kardeşi vardır. Hazal, hayatında ve kariyerinde büyük etkisi olan anne babası ve ablası ile kurduğu yakın bağdan dolayı minnettarlığını her zaman dile getirmiştir.

Hazal Kaya daha önce Türk aktör, yazar ve yönetmen Ali Atay ile ilişki içindeydi ancak artık birlikte değiller. Ancak 7 Şubat 2019’da evlendiği Ali Atay ile aşkı ve mutluluğu buldu. Birlikte evlilik hayatlarının tadını çıkarıyorlar.

hazel kaya Serveti 2024 ve geçim kaynakları

Hazal Kaya’nın net değerinin 7 ila 8 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Gelir kaynağına gelince, öncelikle dizi ve filmlerde oynayarak para kazanıyor ve net değeri projeleri, onayları ve ticari girişimleri gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Ünlüler genellikle lüks evlere yatırım yapar ve çeşitli arabalara sahiptir.

hazel kaya Facebook, Insta & Twitter Hesapları

8.3 milyon takipçi

7.8 milyon takipçi

1.1 milyon takipçi

Özet

Hazal Kaya, popüler dizi ve filmlerdeki rolleriyle tanınan ünlü bir Türk aktris. Adını Feriha Koydum dizisinde canlandırdığı Feriha Yılmaz rolüyle uluslararası tanınırlık kazandı. Kaya, “Aşk-ı Memnu” ve “Maral: En Güzel Hikayem” gibi başarılı dizilerin yanı sıra “Çalıkuşu” filminde rol aldı.

Oyunculuğun yanı sıra hayırseverlikle uğraşıyor ve hayır işlerini destekliyor. Hazal Kaya, çok yönlü becerileri ve ekrandaki varlığıyla Türkiye’nin etkili aktrislerinden biri haline geldi ve dünya çapında izleyicileri büyüledi.

Performanslarıyla eleştirel beğeni topladı ve çok sayıda ödül aldı. Hazal Kaya’nın net servetinin 7-8 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

sıkça Sorulan Sorular

Ali Atay

Hazal Kaya 1 Ekim 1990 ve Ali Atay 20 Nisan 1976

Hazal Kaya’nın iki çocuğu var

Hazal Kaya ile Ceyda Düvenci’nin eşi Bülent Şakrak arasında abi-kardeş ilişkisi var.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir