| |

Gülsim Ali  kimdir? Gülsim Ali  serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Gülsim Ali fotoğraflar
Gülsim İlhan Ali
Gerçek adGülsim İlhan Ali
Doğum tarihi18 Şubat 1995
CinsiyetDişi
yaş29 yıl (2024)
DinIslam
Doğum YeriRuse, Bulgaria
ulusal olarakTurkish – Bulgaria
Medeni halBekar
MeslekAktris

Gülsim Ali kimdir?

Gülsim Ali, 18 Şubat 1995’te Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde doğdu. Türk-Bulgar oyuncu ve modeldi. Kariyerine Bulgarca model olarak başladı. daha sonra oyunculuk kariyerine katıldı. Birçok dizi ve filmde rol aldı.

Gülsim Ali oyunculuk kariyerine 2012 yılında Bulgar dizisinde Ayşe rolüyle başlamıştır. Tarihi drama dizisi Diriliş: Ertuğrul‘daki Aslıhan Hatun rolüyle ve komedi dizisi Gönül Dağı’ndaki Dilek rolüyle tanındı.

Gülsim Ali sosyal medyada büyük bir hayran olarak takip ediliyor. Sosyal medyada çok aktif olan ve Instagram’da düzenli olarak paylaşım yapan sanatçının Instagram’da 2,1 milyon, Facebook veya Twitter’da ise 120 bin takipçisi var.

Gülsim Ali Kariyeri?

Gülsim Ali, kariyerine çok genç yaşta başlamış ve birçok moda dergisinde modellik yapmıştır. Bulgaristan’da süpermodel konserine katılarak ” Ford Modeli ” unvanını kazandı ve aynı yıl “Ford dünyanın modeli” ödülünü kazandı.

Gülsim Ali, ilk televizyon dizisine 2012 yılında Hazal Kaya ve Furkan Palalı‘yla birlikte çalıştığı Doğan Ümit Karaca’nın yönettiği “Son Yaz: Balkanlar 1912” adlı dramayla başladı. Daha sonra 2015 yılında Son Çıkış dizisinde Ege’nin 7-12 bölümünde yardımcı rolde yer aldı. 2016 yılında Hanım Köylü dizisinde İlkgün karakterini canlandırdı.

2016-2018 yılları arasında tarihi Türk dizisi Diriliş: Ertuğrul‘da Aslıhan Hatun rolünü canlandırdı. Mehmet Bozdağ’ın yönettiği bu dizide Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Cengiz Coşkun’la çalıştı. Bu tarihi dizi sayesinde ünlü oldu.

Gülsim Ali, 2016 yılında Seddülbahir 32 Saat adlı web dizisiyle sinemaya adım attı ve İbrahim Çelikkol, Dolunay Soysert, Murat Ünalamış ve Okan Yalabik‘le birlikte çalıştığı Zeliha karakterini canlandırdı. 2022 yılında Kurtuluş Hattı filminde Hilal karakterini canlandırdı. Yönetmenliğini Selman Kayabaşı’nın üstlendiği filmde Poyraz Ar ve Yusuf Aytekin’le çalıştı.

Gülsim Ali  TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

  • “Son Yaz: Balkanlar 1912” (2012) – TV dizisi
  • “Son Çıkış” (2015) – TV dizisi
  • “Hanım Köylü” (2016) – TV dizisi
  • “Seddülbahir 32 Saat” (2016) – Web Serisi
  • “Diriliş: Ertuğrul” (2016 – 2018) – TV dizisi
  • “Yüzleşme” (2019) – TV dizisi
  • “Payitaht: Abdülhamid” (2019 – 2020) – TV dizisi
  • “Gönül Dağı” (2020 – 2022) – TV dizisi
  • “Kurtuluş Hattı” (2022) – Film “Al Sancak” (2023) – TV dizisi

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 fit 6 inç (1,7 m)
Kilosu55 kg (121 lb)
saç rengiSiyah
göz rengiKahverengi
bel ölçüsü28 İnç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıaltı

Gülsim Ali  fotoğraflar

Gülsim Ali  Biyografisi Video

Gülsim Ali Eğitim

Gülsim Ali, Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde doğdu ve eğitimini Rusçuk’taki yerel okulda tamamladı. Daha sonra Burlaria Üniversitesi‘nin tiyatro ve güzel sanatlar bölümünden mezun oldu. Ayrıca İngilizce, Türkçe, Bulgarca ve Japonca gibi farklı dilleri de öğrendi.

Gülsim Ali Ailesi

Gülsim Ali, Türk-Bulgar vatandaşıydı. Ailesi sahtekar Türk kökenlidir. Türklerin çoğunluğu Bulgaristan’da yaşıyor. Babasının adı Ali‘dir ve eşiyle birlikte Bulgaristan’da yaşamaktadır. Şu anda 2024 yılında 29 yaşında ve ilişki durumu bekar. Şu anda oyunculuk kariyerine odaklanıyordu.

Gülsim Ali serveti 2024

Güzel ve kiracılı Türk model ve oyuncu Gülsim Ali, kariyerine Bulgaristan’daki süpermodel yarışmasında modellik yaparak başladı. Oyunculuk kariyerine 2012 yılında 17 yaşında başlamıştır. 2024 yılında birçok dizi, film, web dizisi ve reklam filminde rol almıştır. Sosyal medyada kucaklaşan bir hayran kitlesi olarak. Net değeri 5 ila 9 milyon dolar arasında. Çoğunlukla oyunculuk ve sosyal medyadan gelir elde ediyor. Ayrıca birçok ödüle de layık görüldü.

Özet

Gülsim Ali, 18 Şubat 1995’te Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde doğan Türk-Bulgar oyuncu ve modeldir. Kariyerine model olarak başlayıp oyunculuğa geçiş yapan oyuncu, Diriliş: Ertuğrul ve Gönül Dağı gibi dizilerdeki rolleriyle ün kazandı. Önemli bir sosyal medya takipçisi ile 2,1 milyon Instagram takipçisine ve diğer platformlarda 120 bin takipçiye sahip. Ali birden fazla dil konuşabilmektedir ve İngilizce, Türkçe, Bulgarca ve Japonca bilmektedir. Burlaria Üniversitesi’nden tiyatro ve güzel sanatlar diplomasına sahiptir. 29 yaşında, bekar ve oyunculuk kariyerine odaklanmış olan net serveti 5 ila 9 milyon dolar arasında değişiyor ve esas olarak oyunculuk ve sosyal medya aracılığıyla kazanıyor.

Gülsim Ali  Facebook, Insta & Twitter Hesapları

43k takipçi

2.1M takipçi

60.5K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Gülsim Ali 2024 yılında 29 yaşında olup 18 Şubat 1995’te doğmuştur.

Aslıhan Hatun, Diriliş: Ertuğrul dizisinde Candar Bey’in kızı ve Turgut Alp’in eşidir.

Gülsim Ali, azınlığın Türk olduğu Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde doğdu, dolayısıyla Türk – Bularyalı.

Gülsim Ali Bulgaristan’ın Rusçukludur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir