| | |

Furkan Palalı  kimdir? Furkan Palalı  serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Furkan Palalı  fotoğraflar
Furkan Palalı
Gerçek adFurkan Palalı
Doğum tarihi27 Ekim 1986
CinsiyetErkek
yaş37 yıl (2024)
DinIslam
Doğum YeriKonya, Turkey
ulusal olarakTurkish
Medeni halBekar
MeslekAktör, Modeli

Furkan Palalı  kimdir?

Mesleği oyuncu ve model olan Furkan Palalı, 27 Ekim 1986’da Konya’da doğdu. 2024 yılında 37 yaşındaydı. Modellik kariyerine başladı ve 2011 yılında Türkiye’nin en iyi model ödülünü kazandı. 2010 yılında Küçük Sırlar adlı dizide Aras karakterini canlandırdı. Eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı.

Furkan Palalı, Türkiye ve dünyada moda sektöründeki modellikleriyle tanınıyor. Daha sonra 2016-2017 yılları arasında “No:309” adlı komedi dizisindeki oyunculuğuyla ünlendi. Ayrıca oyunculuk yeteneğiyle birçok ödül kazandı.

Furkan Palalı  Kariyeri?

Furkan Palalı ünlü bir Türk oyuncu ve modeldir ancak kariyerine bakacak olursak “Basketbolcu” olarak başlamıştır. 2000 yılında Konyaspor basketbol takımına katıldı ve 2 yıl sonra çalışmalarına devam etmeye karar verdi.

Furkan Palalı, üniversite eğitimi sırasında arkadaşları ve akrabalarının yardımıyla Ankara merkezli ajansa katılarak modellik kariyerine başladı. Furkan ayrıca ulusal ve uluslararası moda endüstrilerinde de çalıştı. 2011 yılında ” Türkiye’nin En İyi Modeli ” ödülünü kazandı.

Furkan Palalı, 2010 yılında Küçük Sıdır dizisindeki Aras rolüyle ilk çıkışını yaptı. Bu dizi Gossip Girl’ün uyarlamasıdır. Aynı yıl Adını Feriha Koydum adlı diziye konuk oyuncu olarak katıldı. Daha sonra Son Yaz Balkanlar, No: 309, Bir Mucize Olsun, Bir Zamanlar Çukurova gibi birçok dizide rol almaya devam etti.

Furkan Palalı, 2016 yılında Somuncu Baba Aşkın Sırrı filmindeki Somuncu Baba, Şeyh Hamid-i-Vali rolüyle sinemaya adım attı. Kürşat Kızbaz’ın yönettiği tarihi drama filmidir. Furkan bu filmde Ali Sürmeli, Altan Akisik ve Altan Gördüm’le çalıştı. Daha sonra Direniş Karatay (2017) ve Yuvaya Dönüş (2019) filmlerinde rol aldı. 2023 yılında Şebeke adlı internet dizisinde rol aldı.

2019 yılında Türkiye & Azerbaycan Burs Ödülleri’nde Yılın En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca Buzz Magazine Aktörler Ödülleri’nde 2020 yılında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Furkan Palalı  TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

 • ” Küçük Sırlar, Adını Feriha Koydum”  (2010) – Televizyon dizisi 
 • ” Hayat Devam Ediyor, Son Yaz Balkanlar”  (2012) – Televizyon dizisi      
 • ” Aşk Emek İster”  (2013) – Televizyon dizisi       
 • ” Kızılelma”  (2014) – Televizyon dizisi   
 • ” Son Çıkış”  (2015) – Televizyon dizisi   
 • ” Somuncu Baba Aşkın Sırrı”  (2016) – Film         
 • ” No: 309″  (2016 – 2017) – Televizyon dizisi        
 • ” Direniş Karatay ”  (2017) – Film            
 • ” Bir Mucize Olsun ”  (2018) – Televizyon dizisi  
 • ” Benim Tatlı Yalanım ”  (2019) – Televizyon dizisi           
 • ” Yuvaya Dönüş ”  (2019) –Film 
 • ” Bir Zamanlar Çukurova ”  (2021 – 2022) – Televizyon dizisi        
 • ” Şebeke”  (2023) – Web Serisi  

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu6 ft 3 inç (1,91 m)
Kilosu82 kg (181 lb)
saç rengiKahverengi
göz rengiYeşil
bel ölçüsü33 inç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıYedi

Furkan Palalı  fotoğraflar

Furkan Palalı  Biyografisi Video

Furkan Palalı  Eğitim

Furkan Palalı, ilköğrenimine Konya Özel Diltaş Lisesi’nde başlıyor. Daha sonra orta öğrenimini Nya Dolapoğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde tamamladı. Kardeşi olarak Tuncay Özinel ve Ferdi Merter’den tiyatro oyunculuk eğitimi aldı.

Furkan Palalı  Ailesi

Furkan Palalı ailesi Konyalı ama şu anda İstanbul’da yaşıyor. Furkan’ın baba adı Azmi Palalı, annesinin adı Cemile Palalı‘dır. Furkan Palalı kardeş detayı yakında güncellenecektir. Şu anda 37 yaşındadır ancak evli durumu bekardır. Furkan Palalı’nın Burcu Kıratlı ile olan geçmiş ilişkisi (2018).

Furkan Palalı'nın Anne-Baba fotoğrafı
Furkan Palalı'nın eski sevgili fotoğrafları

Furkan Palalı  serveti 2024

Furkan Palalı, başlangıçta hayatını model olarak kazanan, daha sonra oyunculuk kariyerine devam eden kalıcı bir Türk oyuncu ve modeldir. Tahmini net değeri 2 milyon ila 4 milyon dolar civarındadır ve net değeri zaman zaman değişmektedir. Ayrıca hayran kitlesini sosyal medyada da kucaklıyor. Instagram’da 2 milyon, Facebook ve Twitter’da ise 0,7 milyona yakın takipçisi vardı.

Özet

Furkan Palalı, 27 Ekim 1986’da Konya’da doğan ve Türkiye’de tanınmış bir aktör ve modeldir. Modellik kariyerine başladıktan sonra oyunculukla da ünlenmiş, birçok televizyon dizisi ve filminde rol almıştır. Başarıları arasında Türkiye’nin En İyi Modeli ödülü bulunmaktadır. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamış ve ayrıca tiyatro eğitimi almıştır. Ailesi Konya kökenlidir ancak İstanbul’da yaşamaktadır. Net değeri 2 ila 4 milyon dolar arasında değişmektedir ve sosyal medyada geniş bir hayran kitlesi bulunmaktadır.

Furkan Palalı  Facebook, Insta & Twitter Hesapları

457k takipçi

2M takipçi

107.5K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Furkan Palalı, 2011 yılında Türkiye’nin en iyi modeli ödülünü kazanarak üne kavuştu.

Furkan Palalı konyalı ama şu anda ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir