burak ozcivit fuature image
Burak Özçivit
Gerçek adBurak Özçivit
Doğum tarihi27 Ekim 1983
CinsiyetErkek
yaşotuz dokuz yıl
DinIslam
Doğum YeriAdana, Türkiye
ulusal olarakTürkçe
Medeni halEvli
MeslekAktör

Burak Özçivit kimdir?

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 İstanbul doğumlu Türk oyuncu ve modeldir. 2015-2017 yılları arasında Kara Sevda dizisinde Kemal Soydere rolüyle ün kazandı. Özçivit’in dizideki performansı büyük beğeni topladı ve önemli bir hayran kitlesi kazandı. Bundan önce, başka birçok dizi ve filmde rol aldı.

Oyunculuğun yanı sıra çeşitli moda markalarıyla çalışmış ve dergilerde yer almış başarılı bir modellik kariyeri vardır. Çekici görünümüyle tanınan Özçivit, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü de dahil olmak üzere oyunculuğuyla birçok ödül aldı. Oyuncu arkadaşı Fahriye Evcen ile evli ve bir oğulları var.

burak özçivit Kariyeri

Kariyerine model olarak başlayan Burak Özçivit, 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisinde canlandırdığı Kemal rolüyle ün kazandı. Bu başarı, “Muhteşem Yüzyıl” ve Kemal Soydere dizilerinde Sultan Süleyman’ı canlandırması da dahil olmak üzere daha da başarılı oldu. Kara Sevda’da. Burak Özçivit, “Aşk Sana Benzer” ve “Can Feda” gibi filmlerde rol alarak sinema sektörüne de adım attı.

Yeteneği ve çekiciliği ona hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda geniş bir hayran kitlesi kazandırdı. Bu özet, Burak Özçivit’in kariyerine kısa bir genel bakış sunarken, son projeleri ve başarıları hakkında en son bilgiler için güncellenmiş kaynaklara başvurmak önemlidir.

Burak özçivit Dramalar, Filmler ve Web dizileri

Drama dizisiFilmlerWeb Dizisi
“Kurt Seyit ve Şura” – 2014“Aşk Sana Benzer” – 2015“Bozkır” – 2018
“Muhteşem Yüzyıl” – 2015“Can Feda” – 2018“Poyraz Karayel: Global Capital” – 2017
“Kara Sevda” – 2015-2017“Kardeşim Benim” – 2016
“Vatanım Sensin” – 2016-2018“Karadağlar” – 2017
“Diriliş: Ertuğrul” – 2018-2019
“Kuruluş: Osman” – 2019-present
“Masumlar Apartmanı” – 2020-2021

burak özçivit fotoğrafları

Burak Özçivit Hayranları

Burak Özçivit Hayranları

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu6 Feet 2 İnç (1,87 m)
Kilosu85 kg (187 lb)
saç rengiSarışın
göz rengiMavi
bel ölçüsüotuz iki
vücut tipiInce
Ayakkabı numarasıon bir

Burak özçivit Eğitim

Burak Özçivit, lise eğitimini İstanbul’da Kazım İşmen Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde Tarih bölümünde okudu, ancak eğitimini tamamlayıp tamamlamadığı veya kariyerine eğlence endüstrisinde mi odaklanmayı seçtiği belli değil.

Burak Özçivit, eğitim durumu hakkında detaylı bilgi olmamasına rağmen, bir Türk aktör ve model olarak büyük bir popülerlik kazandı. “Muhteşem Yüzyıl”, “Kara Sevda” ve “Diriliş: Ertuğrul” gibi popüler dizilerdeki rolleriyle tanınmaktadır.

Burak Özçivit Ailesi

Yakın ailesi, ebeveynleri Cengiz ve Ceyhan Özçivit’in yanı sıra erkek kardeşi Efe Özçivit’tir. 29 Haziran 2017’de Türk oyuncu Fahriye Evcen ile evlidir. 13 Nisan 2019 doğumlu Karan Özçivit adında bir oğulları vardır. Ailesinin birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğu bilinen Burak Özçivit’in sevenleriyle arasında güçlü bir bağ vardır. .

Burak Özçivit ne kadar zengin

Burak Özçivit’in net servetinin 5 ila 10 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Gelir kaynağına gelince, Burak Özçivit öncelikle oyunculuk kariyerinden kazanıyor. Türkiye’de gelirine önemli katkı sağlayan çeşitli başarılı dizi ve filmlerde rol aldı.

Ek olarak, birçok aktör gibi, marka onaylarından, reklamlardan ve diğer ticari girişimlerden de gelir elde edebilir.

Burak Özçivit Facebook, Insta & Twitter Hesapları

1.1 milyon takipçi

24 milyon takipçi

1.3 milyon takipçi

Özet

Tanınmış bir Türk aktör ve model olan Kıvanç Tatlıtuğ, eğlence sektöründe büyük bir popülerlik ve başarı elde etti. Yeteneği ve çarpıcı görünümüyle dünya çapında izleyicileri büyüledi. “Yasak Aşk” adlı TV dizisindeki çığır açan rolü, onu gelecek vaat eden bir aktör haline getirdi.

“Ezel” ve “Kuzey Güney” gibi başarılı dizilerde ve “Kelebeğin Rüyası” gibi önemli filmlerde rol aldı. Kıvanç Tatlıtuğ’un boyu 1,84 cm ve 85 kg’dır. İstanbul Kültür Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nde güzel sanatlar ve spor eğitimi aldı.

Sevgi dolu bir aileden gelmektedir ve oyuncu Başak Dizer ile evlidir. 2023 itibariyle Kıvanç Tatlıtuğ’un net servetinin 15 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. İstanbul’da lüks bir evi var ve ticari girişimlerde ve ciro anlaşmalarında yer aldı.

sıkça Sorulan Sorular

Fahriye Evcen

Melisa Tatlıtuğ Kız kardeş

Drama series Aile (2023)

Bölüm başı 325 bin TL.

Ceylan Çapa

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir