| | |

Burak Çelik kimdir? Burak Çelik serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Burak Çelik fotoğraflar
Burak Çelik
Gerçek adBurak Çelik
Doğum tarihi21 Temmuz 1992
CinsiyetErkek
yaş31 yıl (2024)
DinHıristiyanlık
Doğum Yeriİstanbul, Turkey
ulusal olarakTurkish
Medeni halEvli
MeslekAktör

Burak Çelik kimdir?

Burak Çelik, 21 Temmuz 1992 İstanbul doğumlu, ailesi Ordulu olan Türk oyuncudur. Butsk Çelik, 2024 yılında 31 yaşındadır. Kariyerine 21 yaşında başlamış ve 2013 yılında Karagül dizisiyle ilk kez sahneye çıkmıştır. Ayrıca 2013 yılında Türkiye’nin En İyi Model ödülünü de kazanmıştır.

Burak Çelik, 2013 yılında Karagül dizisindeki oyunculuğu ve 2020 yılında Kuruluş Osman dizisindeki Kongar/Göktuğ rolüyle uluslararası üne kavuştu. Burak Çelik, besleyici ve doğal ürünleri çok seviyor, bu yüzden Burak, Riva yakasında güzel bir evde yaşadığımı söylüyor.

Burak Çelik Kariyeri?

Burak Çelik Güzel ve yakışıklı Türk oyuncu, kariyerine 2013 yılında Karagül dizisiyle başladı. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce futbolcuydu, on üç yaşındayken amcasının yanında oynuyordu. 2016 yılında Hayat Sevince Güzel dizisinde Barış rolünü oynamış ve başrol oyuncusu Algi Eke ile çalışmıştır.

2019 yılında Türk tarihi dizisi Kuruluş: Osman‘da İslam’ı kabul ettikten sonra Moğol Komutanı Kongar’ı canlandırdı, Osman (Burak Özçivit) Solider rolünü oynadı ve ismini Kangar’dan Göktuğ’a değiştiren dizide oyunculuk yeteneği hayranları tarafından sevildi ve dizilerden biri oldu. Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenanın da en sevilen aktörleri. Hindistan ve Pakistan’da meşhur oldu. Daha sonra 2022-2023 yıllarında Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde rol almıştır.

Burak Çelik sinema kariyerine 2017 yılında Deli Aşk filmiyle başladı ve bu filmde Jeremy Jackson rolünde Cem Yılmaz, Pelin Akil ve Toygan Avanoğlu gibi birçok popüler oyuncuyla çalıştı. 2013 yılında Best Model of Turkey unvanını da kazandı.

.Burak Çelik TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

  • ” Karagül”  (2013 – 2016) – TV dizisi                                                   
  • ” Hayat Sevince Güzel “  (2016) – TV dizisi                                                                    
  • “Kara Yazı” (2017) –  TV dizisi                                                              
  • “Deli Aşk ı” (2017) – Film                                                        
  • “Karanlıktaki Melekler” (2017) – Film                                                
  • “Söz” (2017 – 2018) – TV dizisi                                               
  • “Sevgili Geçmiş” (2019) – TV dizisi                                        
  •  “Kuruluş: Osman” (2019 – 2022) – TV dizisi                                     
  • “Senden Daha Güzel” (2022) – TV dizisi                                            
  • “Ben Bu Cihana Sığmazam” (2022 – 2023) – TV dizisi                                                                

Burak Çelik fotoğraflar

Burak Çelik Biyografisi Video

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu6 ft 0 inç (1,8 m)
Kilosu70 kg (154 lb)
saç rengiSiyah
göz rengiMavi
bel ölçüsü32 İnç
vücut tipiAtlet
Ayakkabı numarasıyakında güncellenecek

Burak Çelik Eğitim

Burak Çelik ilk eğitimini İstanbul’da aldı. Öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul’da ortaöğretime kaydolur. Öğrenimi sırasında futbol da oynadı ancak astım nedeniyle ayrıldı. Ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezi‘nde 2 ay boyunca oyunculuk dersleri aldı. Türkiye Üniversitesi’nden mezun oldu.

Burak Çelik Ailesi

Burak Çelik’in anne ailesi Balkan Osmanlı’dandır. Babası Orduludur. Babası ve annesi, babasının İstanbul Türkiye’deki işi nedeniyle Ordu’dan İstanbul Türkiye’ye taşınıyor. O bir erkek ve kız kardeş olarak. 2013 yılında Best Model of Turkey ödüllü Ayşenur Özkan ile evlendi ancak çift 2015 yılında ilişkilerini sonlandırdı. Burak Çelik, 2015 yılında Farah Abdel Aziz ile birlikte olmaya başladı.

Burak Çelik serveti 2024

Burak Çelik kariyerine 2013 yılında başladı ve tarihi dizi Kuruluş Osman’da rol alarak üne kavuştu. Yaklaşık net serveti 3 ila 5 milyon dolar civarındadır, çoğunlukla gelir kaynağı filmdeki oyunculuğundan gelmektedir. TV dizileri ve TV reklamları.

Özet

21 Temmuz 1992’de İstanbul’da doğan Burak Çelik, “Karagül” ve “Kuruluş: Osman” dizilerindeki rolleriyle tanınan bir Türk oyuncudur. Kariyerine 2013 yılında başlayan ‘Kuruluş: Osman’ dizisindeki Kongar/Göktuğ rolüyle uluslararası tanınırlık kazandı. Televizyonun ötesinde “Deli Aşk” gibi filmlerle sinemaya adım attı. 1,80 boyunda, 70 kg ağırlığında, siyah saçları ve mavi gözleri var. Futbolcu olarak başlamasına rağmen astımın onu bırakmaya zorlaması nedeniyle oyunculuğa geçti. 2024’teki tahmini net serveti 3 ila 5 milyon dolar arasında değişiyor.

Burak Çelik Facebook, Insta & Twitter Hesapları

57k takipçi

2M takipçi

16K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Burak Çelik, 2019 yılında Türkiye’nin ve dünyanın en iyi modeli ödülünü kazanarak ve aynı zamanda tarihi drama dizisi Kuruluş: Osman’da oynayarak üne kavuştu.

Burak Çelik doğayı çok seviyor. Burak, Riva tarafında çok güzel bir evde yaşadığımı söylüyor. Köyde yaşamayı seviyorum çünkü sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorum.

Burak Çelik, 2013 yılının en iyi modeli ödülünü kazanan güzel model Ayşenur Özkan ile 2015 yılında da boşanmıştı.

Evet çünkü 2013 yılında Türkiye’nin en iyi modeli unvanını kazandılar.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir