| |

Aslı Enver kimdir? Aslı Enver serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Aslı Enver fotoğraflar
Aslı Enver
Gerçek adAslı Enver
Doğum tarihi10 Mayıs 1984
CinsiyetDişi
yaş39 yıl (2024)
DinIslam
Doğum YeriLondra, Birleşik Krallık
ulusal olarakİngiltere, Türkish
Medeni halEvli
MeslekAktris

Aslı Enver kimdir?

Aslı Enver İngiliz – Türk oyuncu, 10 Mayıs 1984’te Londra, İngiltere’de doğdu. Şu anda Türkiye’de yaşıyor ve 2024’te 39 yaşında. Aslı Enver ailesi, daha iyi bir eğitim için Türkiye’den Londra’ya taşındı. Babası Kıbrıs Türküdür. 12 yaşına kadar Londra’da yaşadı ve ilk eğitimini orada tamamladı.

Aslı Enver de Londra’daki şarkı yarışmasını kazandı. Çok genç yaşta şarkı söylemeye çok meraklıdır. Aslı Enver, kariyerine 2002 yılında Uzay Sitcomu adlı dizide konuk oyuncu olarak başladı. En çok Kavak Yelleri dizisindeki Mine Ergun rolüyle tanındı. Daha sonra birçok filmde, web dizisinde, kısa filmde, TV dizisinde ve Muisc videolarında çalıştı. Aslı Enver kariyerinde de birçok ödül kazandı.

Aslı Enver Kariyeri?

Aslı Enver çok yetenekli bir Türk oyuncudur ve kariyerine 2002 yılında Uzay Sitcomu dizisinde yardımcı rol ile başlamıştır. 2005 yılında Hayat Bilgisi dizisinde Hazal karakterini canlandırdı. 2007 yılında Kavak Yelleri dizisindeki Mine Ergun rolüyle ünlendi. Mektup Suskunlar, Mutlu Ol Yeter, Kış Güneşi, Babil dizilerinde rol aldı. Ayrıca şarkı söyleme yeteneğiyle de insanları etkiledi. Aslı, Kavak Yelleri dizisinin soundtrack’inde yer alan “Ne Güzel Gülden” şarkısını seslendiriyor. 2016’da “Going South” adlı müzik videosunda ve 2018’de “Going South” adlı müzik videosunda şarkı söyledi.

Aslı Enver, sinema kariyerine 2013 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği Türk drama filmi Tamam mıyız ana rolündeki Beste rolüyle başladı. Daha sonra 2016 yılında ünlü Türk oyuncu Burak Özçivit‘le birlikte rol aldığı komedi/Romantik filmi Ardeşim Benim’de rol aldı. Ayrıca 2023 yılında Arayış adlı web dizisinde Mehmet Günsür’le birlikte Nisan rolünde rol almıştır. Aslı Enver oyunculuk yeteneğiyle çeşitli ödüller kazandı. 2016 yılında tek kelimeyle 2015 yılının En Beğenilen Tiyatro Kadın Oyuncusu ödülünü kazandı. 2017 yılında En İyi Kadın Oyuncu dalında 44. Pantene Altın Kelebek ödülünü kazandı. 2018 Kadın Reklam Yüzü Ödülü’nde & 2020’de Yılın En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

.Aslı Enver TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

 • ” Uzay Sitcomu”  (2002) – TV dizisi                                                    
 • ” Ayna “  (2002) – Kısa film                                                                   
 • “Hayat Bilgisi” (2005) –  TV dizisi                                                         
 • “Kavak Yelleri” (2007 – 2011) – TV dizisi                                             
 • “Suskunlar” (2012) – TV dizisi                                               
 • “Kayıp” (2013 – 2014) – TV dizisi                                           
 • “Tamam mıyız” (2013) – Film                                  
 • “Bana Artık Hicran De” (2014) – TV dizisi                                                       
 • “Mutlu Ol Yeter” (2015) – TV dizisi                                      
 • “Kış Güneşi ” (2016) – TV dizisi                                              
 • “Kardeşim Benim” (2016) – Film                                                         
 • “stanbullu Gelin” (2017 – 2019) – TV dizisi                                                                                   
 • Öteki Taraf” (2017) – Film                                                                    
 • Babil” (2020) – TV dizisi                                            
 • Arayış” (2023) – Web dizisi                                                    

Aslı Enver fotoğraflar

Aslı Enver Biyografisi Video

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 ft 6 inç (1,6 m)
Kilosu54 kg  (118 lb)
saç rengiKahverengi
göz rengiKahverengi
bel ölçüsü24 İnç
vücut tipiİnce
Ayakkabı numarasıyakında güncellenecek

Aslı Enver Eğitim

Aslı Enver Londra’da okula gidiyor. Daha sonra 12 yaşında İstanbul’a taşındı. Orta öğrenimini Pera Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde tamamladı. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında çok genç yaşta Londra’daki müzik yarışması da dahil olmak üzere çeşitli müzik yarışmalarına katıldı.

Aslı Enver Ailesi

Aslı Enver Babası Türkiye’den ama Aslı annesiyle birlikte Londra’da büyümüş. Babasının adı Dilek Enver’dir. Anıl Hıybeti Enver adında bir kız kardeş ve Akın Enver adında bir erkek kardeştir. Aslı Enver’in, Aşk Hikayesi Bagan’ın çekimleri sırasında Türk oyuncu Murat Boz‘la ilişkisi 3 yıllık birlikteliğin ardından sona erdi.

2012 yılında güzel Türk oyuncu Birkan Sokullu ile evlenen ikili, 2015 yılında iş adamı Berkin Gökbudak ile evlendi. Çift, 2023 yılının temmuz ayında Elay adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. İki isim veya aynı zamanda Aslı Enver ile birlikte Dolunay Soysert ve Nilay Sorguven adlı arkadaş isimleri de yer alıyor.

Aslı Enver serveti 2024

Aslı Enver kariyerine çok genç yaşta başlamış ve 2005 yılında ilk televizyon dizisine başlamıştır. Yaklaşık 8 ila 10 Milyon Dolarlık net servetinin büyük bir kısmını Sinema, kısa film, web dizileri, TV dizileri ve Müzik videolarından elde ettiği gelir elde etmektedir. Bepanthol, Yapı Kredi, Lescon, L’Oréal Paris, Penti, Defacto & bravo gibi birçok firmanın marka onayında rol almaktadır.

Özet

10 Mayıs 1984’te Londra’da doğan İngiliz-Türk oyuncu Aslı Enver, “Kavak Yelleri” ve “Babil” gibi Türk dizilerindeki rolleriyle ün kazandı. Kariyerine 2002 yılında başlayarak oyunculuk ve şarkı söyleme yeteneğini sergiledi ve 44. Pantene En İyi Kadın Oyuncu Altın Kelebek gibi ödüller kazandı. Enver’in çok yönlülüğü, “Kardeşim Benim” ve “Arayış” gibi önemli eserler de dahil olmak üzere film ve müzik videolarına kadar uzanıyor. 8 ila 10 milyon dolar arasında olduğu tahmin edilen net serveti, ağırlıklı olarak L’Oréal Paris ve Defacto gibi şirketlerin oyunculuk çabalarından ve marka onaylarından kaynaklanıyor. İş adamı Berkin Gökbudak ile evli ve Elay adında bir kızı var.

Aslı Enver Facebook, Insta & Twitter Hesapları

166k takipçi

16.6M takipçi

318K takipçi

Sıkça Sorulan Sorular

Aslı Enver, İngiltere’de doğduğu için İngilizce ve aynı zamanda Türkçe konuşmaktadır.

 2020 yılında Aslı Enver disleksi hastası olduğunu söylüyor.

Aslı Enver, 2007 yılında Kavak Yelleri dizisinde İbrahim Kendirci’yle birlikte rol aldı. Daha sonra dizideki oyunculuğuyla halkın sevdiği bir üne kavuştu.Aslı Enver kaç tane çocuğu var?

Aslı Enver, 2022 yılında iş adamı Berkin Gökbudak ile evlendi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir