| | | | |

Alina Boz  kimdir? Alina Boz  serveti, yaşı, Boyu, Kilosu, Dizileri, filmer, Aile, sevgilisi, Eğitim

Gerçek adAlina Boz
Doğum tarihi14 Haziran 1998
CinsiyetDişi
yaş26 yıl (2024)
DinChristianity
Doğum YeriMoscow, Russia
ulusal olarakRussia-Turkish
Medeni halEvli
Meslekaktris, Youtuber

Alina Boz kimdir?

Alina Boz, 14 Haziran 1998 Moskova, Rusya doğumlu Rus-Türk oyuncu ve YouTuber’dır. Babası Türkiye’den, annesi ise Rusya’dandır. 7 yaşına kadar Rusya’da yaşıyor. 2005 yılında babasının yeni işi nedeniyle İstanbul’a geldi. Alina Boz ilköğrenimine İstanbul‘da başladı.

 9 yaşında dansa ve tiyatroya başladı. 2013 yılında Cesur Hemsire‘de Canan dizisiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Alina Boz, 12 yaşındayken Heygirl Dergisi’nin kapak yüzüydü. Daha sonra çeşitli reklamlarda rol aldı. 2016 Dabut filmi Kaçma Birader’dir.

Alina Boz  Kariyeri?

Alina Boz’ın yıldızlığa yükselişi, 2014’te beğeni toplayan Türk dizisi ‘Karagül’deki Ada Şamverdi rolüyle öne çıkan performansıyla kolaylaştırıldı. Bu önemli rol, Turan’ın oyunculuk yeteneğini sergiledi ve eğlence endüstrisindeki varlığını sağlamlaştırdı. Oyunculuk ve keman tutkusuyla doğmuş, sahne sanatlarına olan erken ilgisi onu Radyo, TV ve Sinema okumaya yöneltmiştir.

‘Karagül’ün başarısı bir dönüm noktası oldu, Turan’ı çok yönlü bir oyuncu haline getirdi ve farklı fırsatlara kapı açtı. Oyunculuğun ötesinde müziğe olan bağlılığı, çok yönlü sanatsal kişiliğine benzersiz bir boyut katıyor ve gelecek vaat eden sanatçılara ilham veriyor.

Alina Boz TV dizileri, Filmler ve Web dizileri

DiziFilmlerDijital Dizi
“Cesur Hemşire” (2013)“Kaçma Birader” (2016)“Aşk 101” (2020-2021)
“Paramparça” (2014-2017)“Bölük ” (2017)
“Vatanım Sensin “(2017)“Bandırma Füze Külübü” (2022)
“Sevda’nın Bahçesi” (2017)“Yılbaşı Gecesi” (2022)
“Elimi Bırakma” (2018-2019)“Babamın Öldüğü Gün” (2022)
Zemheri (2020)
“Maraşlı” (2021)
“Bir Peri Masalı” (2022)

Alina Boz  fotoğraflar

Alina Boz Biyografisi Video

Boy, Kilo ve Fiziksel Durum

Boyu5 fit 8 inç (1,73 m)
Kilosu60 kg (132 lb)
saç rengiKahverengi
göz rengiYeşil
bel ölçüsü25 inç
vücut tipiKum saati
Ayakkabı numarasıyakında güncellenecek

Alina Boz  Eğitim

Alina Boz, ilköğrenimini Büyükçekmece’deki Özel Havacılık Gökjet Antolia Mesleki ve Teknik Lisesi‘nde tamamladıktan sonra eğitimine Kadir Üniversitesi İstanbul Tiyatro Bölümü’nde devam etti. Daha sonra bir Türk medya endüstrisine katıldı. Kariyerine 9 yaşında Ads reklamcılığıyla başladı.

 Alina Boz  Ailesi

Alina Boz, Moskova Rusya’da doğmuştur, annesinin adı Olga Boz olup, Moskova Rusya’da ev hanımıdır. Babası Türkiyeliydi ve İstanbul’da özel bir işte çalışıyordu. Ailesi Türkiye’ye taşındıktan sonra 7 yaşında Rusya’da yaşadı.

Film yapımcısı ve yönetmeni Umut Evirgen ile olan aşkı 2018 yılında Burak Yörük‘le çıkmıştır. Umut Evirgen ona Paris’te evlenme teklif etmiştir. Çift, Kasım 2023’te evlenmeye karar verir.

 Alina Boz  serveti 2024

Alina Boz, oyunculuk yeteneği ve güzelliği nedeniyle Türkiye’de ve uluslararası alanda oldukça popüler olan güzel bir Rus-Türk oyuncudur. Alna Boz’un yaklaşık Net serveti 2024 yılında 50 Milyon Dolardır. Alina Boz’un gelir kaynakları Filmler, Televizyon Dramaları ve reklamlarda oyunculuktur.

Alina Boz’un sosyal medyada geniş bir hayran kitlesi var. Alina Boz’un Instagram takipçi sayısı 2024’te Twitter, Facebook ve YouTube’da olduğu gibi 4,7 Milyon. Yani gelirin yarısı sosyal medyadan geliyor

Özet

Alina Boz, 14 Haziran 1998’de Moskova, Rusya’da doğan Rus-Türk oyuncu ve YouTuber’dır. 7 yaşına kadar Moskova’da büyüyen Boz, 2005 yılında İstanbul’a taşındı. Kariyerine 2013 yılında Cesur Hemşire dizisiyle başlayan Boz, Karagül dizisindeki Ada Şamverdi rolüyle ün kazandı. Çeşitli dizilerde, “Kaçma Birader” gibi filmlerde ve “Aşk 101” adlı web dizisinde rol aldı. Yetenekli oyuncu ve müzisyen olan Boz, Kadir Üniversitesi İstanbul Tiyatro Bölümü’nde okudu. 2024 yılı itibariyle oyunculuk ve sosyal medya etkisinden kaynaklanan tahmini net serveti 50 milyon dolar. Boz’un 4,7 milyon Instagram takipçisi ile önemli bir hayran kitlesi var.

Alina Boz  Facebook, Insta & Twitter Hesapları

948k takipçi

4.7M takipçi

3.8K takipçi

sıkça Sorulan Sorular

Alina Boz, Moskova Rusya’da doğdu, Türkiye’ye taşınmadan önce 7 yıl Rusya’da yaşadı. Rusça, Türkçe ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Alina Boz Anne ve babası ayrı değil ancak babası işi nedeniyle Türkiye’de, annesi ise Rusya’da yaşıyor.

Alina Boz’un birçok eski erkek arkadaşı vardı ama şimdi 2024’te yönetmen ve film yapımcısı Umut Evirgen ile evlenmeye karar verdi.

Evet Alina Boz küçük bir özel partide Umut Envigen ile evlendi

Alina Boz, 7 yaşındayken babasıyla birlikte İstanbul’a geldi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir